Bowenova tlaková masáž

Bowenova metoda (autor- T. A. Bowen 1916-1982) patří mezi jemné manipulativní techniky. Specifickým způsobem ovlivňuje především kůži a podkoží. Vlastní technika využívá tzv. bowenův pohyb, který má tři fáze. První je stažení kůže přes sval či vazivo, druhou fází je zatlačení na příslušnou oblast a třetí je valivý pohyb přes sval či vazivo. Bowenova masáž spadá do tzv. reflexních masáží, které ovlivňují celé tělo. Často dochází po masáži až k neobvyklým reakcím těla. V některých případech je tato masáž schopna odstranit ty zdravotní problémy, které jsme původně neměli v úmyslu ovlivnit. V případě Bowenovy masáže se používají tzv. sestavy, které ovlivňují určité problematické části těla. Tyto sestavy mají přesně dány místa na těle, kde dochází k reflexní stimulaci. Mezi jednotlivými stimulacemi jsou dány tzv. časové reakční pauzy, kdy organizmus reaguje na vzniklé podněty. Vždy se začíná sestavou harmonizace těla, která má tělo připravit na další masáže zaměřené již na vybraný konkrétní problém klienta. Harmonizace těla je důležitá, protože se tím předchází bouřlivým reakcím organizmu, které mohou cílené sestavy vyvolat. U vnímavého organizmu lze dosáhnout pozitivního ovlivnění zdravotních problémů zejména, když nedošlo k strukturálním orgánovým změnám. Základní sestava tzv. harmonizace těla trvá cca 1 hodinu. V případě sestav na jednotlivé zdravotní problémy se čas úměrně prodlužuje.

Indikace: bolesti hlavy, zad, hrudníku, břicha, hýždí, astma, senná rýma, karpální syndrom, svalové bolesti, křeče, zmrzlé rameno, tenisový loket, bolesti kolen, kotníků, vbočený palec, studené končetiny, skoliózy (posturální), zažívací problémy, neplodnost, těhotenské problémy, závratě, problémy s ušima a očima, žlučníkové a jaterní problémy, problémy se spodní čelistí a trojklaným nervem, ledvinové problémy, zhoršený odtok lymfy, nervozita, stres, zlepšení celkové kondice a imunity a jiné.

Kontraindikace: v případě léčení onkologických nálezů, omezení některých sestav Bowenovy masáže v případě těhotenství.

Instrukce pro klienta po masáži: z masérského stolu sestupovat oběma nohama najednou, po masáži nesedět déle jak 30 minut na jednom místě, oblékat se a svlékat se vsedě, dodržovat pitný režim tzn. detoxikace organizmu, zdravotní procházka, v den masáže vyloučit nadměrnou fyzickou zátěž, saunu a horkou sprchu. V období 5 dnů nechat organizmus v klidu, aby pozitivně reagoval na stimulaci Bowenovy masáže.

zpět