Celotělová manuální masáž lymfatických cest

Celotělová manuální masáž lymfatických cest

 

Lymfatická masáž je velice jemnou technikou, kdy masér za pomocí speciálních hmatů ovlivňuje kůži a podkoží klienta. Masér pracuje na problematických částech těla nebo předem vybraných partiích klienta. Masérské pohyby jsou jemné, pomalé a cíleně směřované do lymfatických uzlin. Cílem lymfatické masáže je přimět lymfatický systém, aby pracoval efektivněji, tzn. odvedením přebytečné tekutiny s toxiny z tkání a restartováním činnosti celého systému. Spojitost lymfatického systému s celkovou imunitou organismu je zásadní.

 

Indikace:  Alergie- usnadnění  vstřebávání otoků, detoxikace organismu zvláště po infekčních onemocněních, urychlení regenerace organismu po úrazech a operacích, časté potíže s migrénami a bolestmi hlavy, otoky rukou a prstů, bolestmi svalů, kosmetické důvody- podpora k odstranění celulitidy (+ kvalitní strava, přiměřený pohyb, pitný režim), k odstranění otoků v obličejové části, očních víček, při léčbě akné, ovlivnění tvorby vrásek.

Kontraindikace: záněty žil, otoky způsobené selhávání srdce a ledvin, nedostatečná funkce štítné žlázy, akutní zánětlivá onemocnění, onkologická onemocnění (lze po ukončení léčby se souhlasem lékaře), silná menstruace, částečné omezení v těhotenství.

Tip pro prevenci detoxikaci organismu: 5 x návštěva během dvou týdnů, pak za půl roku.

zpět

„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich