Celotělová manuální masáž lymfatických cest

 

Lymfatická masáž je velice jemnou technikou, kdy masér za pomocí speciálních hmatů ovlivňuje kůži a podkoží klienta. Masér pracuje na problematických částech těla nebo předem vybraných partiích klienta. Masérské pohyby jsou jemné, pomalé a cíleně směřované do lymfatických uzlin. Cílem lymfatické masáže je přimět lymfatický systém, aby pracoval efektivněji, tzn. odvedením přebytečné tekutiny s toxiny z tkání a restartováním činnosti celého systému. Spojitost lymfatického systému s celkovou imunitou organismu je zásadní.

 

Indikace:  Alergie- usnadnění  vstřebávání otoků, detoxikace organismu zvláště po infekčních onemocněních, urychlení regenerace organismu po úrazech a operacích, časté potíže s migrénami a bolestmi hlavy, otoky rukou a prstů, bolestmi svalů, kosmetické důvody- podpora k odstranění celulitidy (+ kvalitní strava, přiměřený pohyb, pitný režim), k odstranění otoků v obličejové části, očních víček, při léčbě akné, ovlivnění tvorby vrásek.

Kontraindikace: záněty žil, otoky způsobené selhávání srdce a ledvin, nedostatečná funkce štítné žlázy, akutní zánětlivá onemocnění, onkologická onemocnění (lze po ukončení léčby se souhlasem lékaře), silná menstruace, částečné omezení v těhotenství.

Tip pro prevenci detoxikaci organismu: 5 x návštěva během dvou týdnů, pak za půl roku.

zpět